i550

i550 możesz kupić i samodzielnie zbudować (częściowo lub całkowicie). Kup projekt wraz z wykrojami i wyposażeniem. Pomożemy Ci zrealizować Twoje marzenie w takim zakresie, w jakim tego potrzebujesz. Po więcej informacji skontaktuj się z nami.


Kup projekt


CENA: od 3000 PLN netto
i550 - specyfikacja
Zakup jako DIY
5,5m
0,34m
2,0
6os
Vmax = 25 kn
Kategoria C

Łódź i i550 symbolizuje nowe podejście do spędzania czasu w gronie najbliższych i jest idealnym miejscem do spotkań towarzyskich na wodzie. Punktem centralnym tej 5,5 metrowej, otwartej łodzi rekreacyjnej jest stół piknikowy. Pomimo stosunkowo niewielkiej długości na łodzi znajduje się 6 miejsc siedzących oraz wygodny materac do błogiego wypoczynku po wspólnie zjedzonym posiłku.
i550 to łódź motorowa przeznaczona do rekreacyjnego pływania po wodach przybrzeżnych (kat. C). Kadłub wraz z całą konstrukcją zbudowany jest ze stopów aluminium, przeznaczonych do budowy morskich jednostek pływających (5083). Zastosowane okucia i wyposażenie charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Używamy takich materiałów jak stal nierdzewna, aluminium oraz drewno. Koncepcja łodzi zakłada możliwość szerokiej konfiguracji, np. drewniana lub syntetyczna podłoga oraz szeroki wachlarz tapicerek z wyselekcjonowanych materiałów. Dzięki temu możemy zapewnić każdej jednostce niepowtarzalny design.

Cechy charakterystyczne

  • Zaprojektowana jako rodzinna łódź piknikowa
  • Łatwa i przyjemna w obsłudze
  • Bezpieczna, niezatapialna
  • Bezproblemowa w obsłudze

Zasięg i autonomia pływania

Zasięg pływania łodzi jest zgodny z kategorią projektową C – jednostki przeznaczone do rejsów na wodach przybrzeżnych, dużych zatokach, zalewach, jeziorach i rzekach, gdzie może wystąpić siła wiatru do 6o w skali Beauforta włącznie i znacząca wysokość fali do 2 m włącznie. Szacuje się, że przy prędkości marszowej ok. 12kn jednostka będzie pływać ok 9,5h (110Mm), a przy prędkości max 25kn może to być ok. 3h (70Mm)

Rozplanowanie przestrzenne

W i550 zastosowano rozplanowanie przestrzenne dla typowej motorowej łodzi rekreacyjnej. Wydzielone zostały miejsca do siedzenia dla sześcioosobowej załogi. Z przodu zainstalowane zostaną ławy do siedzenia, które również posłużyć mogą jako leżaki. Dalej, na śródokręciu znajduje się podwójne miejsce przy sterówce z możliwością przesuwania oparcia, a po drugiej stronie znajduje się kanapa rufowa, na której można zażywać kąpieli słonecznych. Siedzenia zostały specjalnie zaprojektowane pod względem ergonomii. Charakteryzuje je wysoki komfort użytkowania zarówno w czasie rekreacji jak i kierowania jednostką. Na dziobie znajduje się pojemna bakista. W siedzeniach rufowych oraz pod pokładem, na śródokręciu została wyznaczona specjalna przestrzeń do przechowywania niestałego wyposażenia jednostki. W siedzeniu sternika od strony pasażera znajduje się lodówka szufladowa.

Napęd

Jednostka zostanie wyposażona w spalinowy zaburtowy silnik o mocy 80- 100HP. Pojemność zbiornika aluminiowego to ok. 115 litrów.